icon-crossicon-right-downicon-gifteticketqrcodeproblemGoogle
 - Билети - ©

Софийска филхармония - сезон 2019/20

Сортирай резултатите

date

Описание

ЦИКЪЛ: ГОЛЕМИТЕ СИМФОНИИ I

 

  1. 12 септември 2019
    Ивайло Василев, пиано
    Саша Гьотцел, диригент
    В програмата:
    Волфганг Амадеус Моцарт – Концерт за пиано №9
    Густав Малер – Симфония № 1
  2. 27 октомври 2019
    Борислав Йоцов, кларинет
    Кристиян Шулц, диригент
    В програмата:
    Волфганг Амадеус Моцарт – Концерт за кларинет
    Густав Малер – Симфония № 4
  3. 21 ноември 2019
    Емил Табаков, диригент
    В програмата:
    Антон Брукнер – Симфония № 8
  4. 23 януари 2020
    Щефан Дор, корна
    Йоханес Вилднер, диригент
    В програмата:
    Рихард Щраус – Концерт за валдхорна
    Роберт Шуман – Симфония № 4

 

ЦИКЪЛ: ГОЛЕМИТЕ СИМФОНИИ II

 

  1. 19 март 2020
    Павел Балев, диригент
    В програмата:
    Антон Брукнер – Симфония № 5
  2. 23 април 2020
    Бенджамин Апл, баритон
    Клаус Петер Флор, диригент
    В програмата:
    Густав Малер – Песни за мъртвите деца
    Дмитрий Шостакович – Симфония № 15
  3. 23 май 2020
  4. Мила Георгиева, цигулка
    Емил Табаков, диригент
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – Концерт за цигулка и оркестър
    Рихард Щраус – Алпийска симфония
  5. 25 юни 2020
    Алфа Дуо, ударни инструменти
    Фридрих Пфайфер, диригент
    В програмата:
    Авнер Дорман – Подправки, парфюми и токсини
    Густав Малер – Симфония № 10

 

ИКЪЛ: ЧОВЕШКИЯТ ГЛАС

 

  1. 17 октомври 2019
    Александрина Пендачанска, сопран
    Албена Данаилова, цигулка
    Сперанца Скапучи, диригент
    В програмата:
    Рихард Щраус – Четири последни песни
    Ерик Корнголд – Концерт за цигулка и оркестър
    Рихард Щраус – Финална сцена из операта „Саломе“
  2. 3 ноември 2019
    Паата Бурчуладзе, бас
    Жин Ванг, сопран
    Маурицио Барбачини, диригент
    В програмата: Арии и дуети от Гаетано Доницети, Джузепе Верди и др.
  3. 15 ноември 2019
    Соня Йончева, сопран
    Найден Тодоров, диригент
    В програмата: Арии от оперите на Джакомо Пучини
    Тоска, Бохеми, Мадам Бътерфлай, Манон Леско
  4. 5 март 2020
    Мария Радоева, сопран
    Густав Кун, диригент
    В програмата:
    Рихард Вагнер – Песенен цикъл „Везендонк“
    Рихард Щраус – „Така каза Заратустра“

 

 

ЦИКЪЛ: ЦИГУЛАРИТЕ

 

  1. 29 септември 2019
    Светлин Русев, цигулка
    с участието на Натали Гаяр, Ромен Гариу, Мишел Михалакакос
    Росен Гергов, диригент
    В програмата:
    Йохан Себастиан Бах – Концерт за две цигулки
    Волфганг Амадеус Моцарт – Симфония концертанте
    Йоханес Брамс – Двоен концерт
  2. 3 октомври 2019
    Вадим Репин, цигулка
    Найден Тодоров, диригент
    В програмата:
    Камий Сен-Санс – Интродукцип и рондо капричиозо
    Макс Брух – Концерт за цигулка
    Феликс Менделсон – Симфония № 4 „Италианска“
  3. 10 ноември 2019
    Сара Чанг, цигулка
    Найден Тодоров, диригент
    В програмата:
    Ян Сибелиус – Концерт за цигулка
    Антонин Дворжак – Симфоия № 9 „Из новия свят“
  4. 2 декември 2019
    Виктория Муллова, цигулка
    Найден Тодоров, диригент
    В програмата:
    Панчо Владигеров – Рапсодия Вардар
    Дмитрий Шостакович – Концерт за цигулка № 1
    Игор Стравински – Жар прица, сюита от 1919 г.

 

ЦИКЪЛ: ПЕТИТЕ

  1. 10 октомври 2019
    Ерико Даимо, маримба
    Росен Гергов, диригент
    В програмата:
    Георги Минчев – Симфоничен пролог
    Акира Ифукубе – Лауда Кончертата
    Сергей Прокофиев – Симфония № 5
  2. 28 ноември 2019
    Мариян Собула, пиано
    Милош Заржиски, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Игнаци Падеревски – Концерт за пиано
    Феликс Менделсон – Симфония № 5 „Реформационна“
  3. 19 декември 2019
    Светлин Русев, цигулка
    Максим Ешкенази, диригент
    В програмата:
    Георги Андреев – Симфонични вариации
    Сергей Прокофиев – Концерт за цигулка № 2
    Франц Шуберт – Симфония № 5
  4. 16 януари 2020
    Людмил Ангелов, пиано
    Владимир Кираджиев, диригент
    В програмата:
    Мориц Мошковски – Концерт за пиано
    Антонин Дворжак – Симфония № 5

 

 

ЦИКЪЛ: СЪВРЕМИЕ

 

  1. 20 октомври 2019
    Виктор Чучков, пиано
    Андреа Мориконе, диригент
    В програмата:
    Ференц Лист – Патетичен концерт за пиано и оркестър
    Виктор Чучков – Писма от бъдещето
  2. 31 октомври 2019
    солист – лауреат на конкурса Панчо Владигеров
    Оливер Ведер, диригент
    В програмата:
    Лендард Бърнстейн – Симфония № 1
  3. 15 декември 2019
    Найден Тодоров, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Музиката на Джон Уилямс от филмите:
    Междузвездни войни, Извънземното, Индиана Джоунс, Сам в къщи и др.
  4. 9 януари 2020
    Антони Вит, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Станислав Монюшко – Увертюра към операта „Халка“                                  

Мечислав Карлович – „Станислав и Анна Освиенцимови“
Войчех Килар – „Крешани“
Карол Шимановски – „Стабат Матер“

 

 

ЦИКЪЛ: ЮБИЛЕЙ НА НАЦИОНАЛНИЯ ФИЛХАРМОНИЧЕН ХОР I

 

  1. 24 октомври 2019
    Славил Димитров, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Александър Текелиев – Феникс
    Джузепе Верди – Четири свещени песни
  2. 14 ноември 2019
    Летиция Вителару, сопран
    Алесандро Хименес, тенор
    Мирон Михаилидис, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Роланд Баумгартнер – Симфония Глобалис
  3. 12 декември 2019
    Росен Миланов, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Джузепе Верди – Меса ди Реквием
  4. 12 януари 2020
    Паул Бадура-Скода, пиано
    Константин Илиевски, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Волфганг Амадеус Моцарт – Концерт за пиано KV 271
    Волфганг Амадеус Моцарт – Коронационна меса

 

 

ЦИКЪЛ: ЮБИЛЕЙ НА НАЦИОНАЛНИЯ ФИЛХАРМОНИЧЕН ХОР II

 

  1. 13 февруари 2020
    Шарон Кам, кларинет
    Найден Тодоров, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Карл Мария фон Вебер – Концерт за кларинет
    Волфганг Амадеус Моцарт – Реквием
  2. 12 март 2020
    Емил Табаков, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – Миса Солемнис
  3. 16 април 2020
    Ервин Ортнер, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Феликс Менделсон – Оратория „Елиас“
  4. 11 юни 2020
    Ивона Хоса, сопран
    Каролина Сикора, сопран
    Анна Любанска, алт
    Адам Здуниковски, тенор
    Пьотър Новачки, бас
    Славомир Холанд, четец
    Кшищоф Пендерецки, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор и
    хор на Българското национално радио
    В програмата:
    Кшищоф Пендерецки – Седемте порти на Йерусалим

 

 

ЦИКЪЛ: МАГИЯТА НА БЕТОВЕН I

 

  1. 26 януари 2020
    Иво Погорелич, пиано
    Найден Тодоров, диригент
    В програмата:
    Роберт Шуман – Концерт за пиано
    Лудвиг ван Бетовен – Симфония № 7
  2. 6 февруари 2020
    солист – лауреат на конкурса Панчо Владигеров
    Кери Лин Уилсон, диригент
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – Симфония № 4
  3. 20 февруари 2020
    Юлиян Рахлин, цигулка
    Сара Мак Елрави, виола
    Юлиян Рахлин, диригент
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – увертюра Кориолан
    Волфганг Амадеус Моцарт – Симфония концертанте
    Лудвиг ван Бетовен – Симфония № 6 „Пасторална“
  4. 27 февруари 2020
    Георги Черкин, пиано
    Саша Гьотцел, диригент
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – Коцерт за пиано № 1
    Лудвиг ван Бетовен – Симфония № 5

 

 

ЦИКЪЛ: МАГИЯТА НА БЕТОВЕН II

 

  1. 12 април 2020
    Виктория Василенко, пиано
    Сергей Редкин, пиано
    Ерик Чу, диригент
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – Коцерт за пиано № 4
    Лудвиг ван Бетовен – Коцерт за пиано № 5
  2. 9 май 2020
    Летиция Вителару, сопран
    Аликс Йериник, алт
    Йожен Амесман, тенор
    Андреас Матерсбергер, бас
    Шарл Дютоа, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – Симфония № 9
  3. 28 май 2020
    Милена Моллова, пиано
    Георги Димитров, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – Увертюра и Алелуя из „Христос на Маслинения хълм“
    Лудвиг ван Бетовен – Фантазия за пиано, хор и оркестър
    Лудвиг ван Бетовен – Симфония № 8
  4. 18 юни 2020
    Щефан Владар, пиано
    Щефан Владар, диригент
    В програмата:
    Лудвиг ван Бетовен – Концерт за пиано № 3
    Лудвиг ван Бетовен – Симфония № 3 „Ероика“

 

 

ЦИКЪЛ: БЪЛГАРСКА И СВЕТОВНА КЛАСИКА

 

  1. 30 януари 2020
    Федор Рудин, цигулка
    Симеон Пиронков, диригент
    В програмата:
    Морис Равел – Благородни и сантиментални валсове
    Едисон Денисов – Концерт за цигулка
    Симеон Пиронков – Апология за Сократ
  2. 3 март 2020
    Пламен Джуров, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор
    В програмата:
    Произведения от български композитори
  3. 9 април 2020
    Борислава Танева, пиано
    Хектор Гузман, диригент
    В програмата:
    Марин Големинов – Концерт за пиано
    Пьотр Илич Чайковски – Симфония № 4
  4. 30 април 2020
    Евгени Божанов, пиано
    Мартин Пантелеев, диригент
    В програмата:
    Фредерик Шопен – Концерт за пиано № 1
    Любомир Пипков – Симфония № 1

 

 

ЦИКЪЛ: ШЕДЬОВРИ НА КЛАСИЧЕСКАТА МУЗИКА

  1. 26 март 2020
    Шломо Минц, цигулка
    Шломо Минц, диригент
    В програмата:
    Феликс Менделсон – увертюра „Фингалова пещера“
    Волфганг Амадеус Моцарт – Концерт за цигулка № 5
    Йоханес Брамс – Симфония № 4
  2. 2 април 2020
    Светлин Русев, цигулка
    Найден Тодоров, диригент
    В програмата:
    Николо Паганини – Концерт за цигулка № 2
    Оторино Респиги – „Римски пинии“
  3. 14 май 2020
    Веско Ешкенази, цигулка
    Людмил Ангелов, пиано
    Камий Тома, чело
    Найден Тодоров, диригент
    В програмата:
    Николай Капустин – Концерт за цигулка и пиано
    Арнолд Шьонберг – „Просветлена нощ“
    Едуард Елгар – Концерт за виолончело
  4. 4 юни 2020
    Светлин Русев, цигулка
    Милена Златарова, виола
    Кнут Вебер, чело
    Алфред Ешве, диригент
    В програмата:
    Волфганг Амадеус Моцарт – Концерт за цигулка № 2
    Рихард Щраус – „Дон Кихот“

 

 

 

ЦИКЪЛ: ИЗВЪН ПЕТОЛИНИЕТО

 

  1. 25 декември 2019
    Коледен концерт
    Мартин Пантелеев, диригент
    с участието на Национален филхармоничен хор и
    Детски филхармоничен хор
    В програмата:
    Коледни произведения
  2. 16 февруари 2020
    Академията на Фортисимо
    Людмил Ангелов, пиано
    Максим Ешкенази, диригент
    В програмата:
    Сергей Рахманинов – Концерт за пиано № 2
  3. 8 март 2020
    Ден на жената
    Лилия Бояджиева, пиано
    Зоуи Цокану, диригент
    В програмата:
    Фани Менделсон – увертюра в до мажор
    Борислава Танева – Концерт за пиано
    Луиза Фаренц – Симфония № 3
  4. 1 април 2020
    Първоаприлска шега
    Рашко Младенов, пиано
    Найден Тодоров, диригент
    В програмата:
    Метаморфози върху Менделсон и Григ

 

 

ЦИКЪЛ: СОФИЙСКИ СОЛИСТИ НА ГОСТИ НА ФИЛХАРМОНИЯТА I

 

  1. 13 октомври 2019
    Лия Петрова, цигулка
    Нона Кръстникова, сопран
    Пламен Джуров, диригент
    В програмата:
    Георги Минчев – Три поеми за сопран и оркестър
    Пабло Сарасате – Фантазия „Кармен“
  2. 26 ноември 2019
    Константин Хартвиг, туба
    Пламен Джуров, диригент
    В програмата:
    Йохан Себастиан Бах – Фантазия и Фуга
    Йохан Кристиян Бах – Симфония № 2
    Арвид Плау – Концерт за туба
    Волфганг Амадеус Моцарт – Симфония № 29
  3. 5 декември 2019
    Иво Върбанов, пиано
    Фиамета Тарли, пиано
    Мартин Георгиев, диригент
    В програмата:
    Арво Пярт – Кантус в памет на Бенджамин Бритън
    Оторино Респиги – Антични Ария и Танци
    Мартин Георгиев – Диптих от Светлина и Време
    Волфганг Амадеус Моцарт – Концерта за две пиана
    Воон Уилямс – Концерт за струнни
  4. 4 февруари 2020
    Цветан Недялков, китара
    Пламен Джуров, диригент
    В програмата:
    Йохан Себастиан Бах – Бранфрнбургски концерт № 3
    Хуакин Родриго – Концерт за китара „Аранхуес“
    Пьотр Илич Чайковски – Спомен от Флоренция

 

 

ЦИКЪЛ: СОФИЙСКИ СОЛИСТИ НА ГОСТИ НА ФИЛХАРМОНИЯТА II

 

  1. 1.     10 март 2020
    Велин Илиев, орган
    Кремена Ачева, флейта
    Михаил Живков, кларинет
    Весела Тричкова, арфа
    Пламен Джуров, диригент
    В програмата:
    Оторино Респиги – Антична сюита
    Франтишек Брикси – Концерт за орган
    Морис Равел – Интродукция и Алегро
    Бела Барток – Дивертименто
  2. 2.     14 април 2020
    Пламена Мангова, пиано
    Пламен Джуров, диригент
  3. 3.     5 май 2020
    Пламен Джуров, диригент
    В програмата:
    Жан Филип Рамо – Галантни Индии
    Камий Сен-Санс – Карнавал на животните
    Артур Онегер – Симфония № 2
  4. 4.     23 юни 2020
    Франческо Парини, цигулка
    Стефано Парини, флейта
    Пламен Джуров, диригент
    В програмата:
    Георг Филип Телеман – Концерт в ми минор
    Густав Холст – Концертна фуга
    София Губайдулина – Импромтю за флейта и цигулка
    Бела Барток – Музика за струнни, ударни и челеста

 

 

КОНЦЕРТИТЕ НА ФОРТИСИМО ФАМИЛИЯ:

 

  1. 13 октомври 2019
    Петя и вълкът
    Димитър Косев, диригент
  2. 22 декември 2019
    Лешникотрошачката
    Максим Ешкенази, диригент
  3. 2 февруари 2020
    Love Story
    Максим Ешкенази, диригент
  4. 17 май 2020
    Сен-Санс и Малкият Ото
    Слави Ушев, диригент

 

 

 

ПРИКАЗКИТЕ НА ФОРТИСИМО ФАМИЛИЯ:
от 11.00 ч. и 12.30 ч. в Камерна зала „България“

 

  1. 24 ноември 2019
    Приказка за виолончело
    Иво Александров, виолончело
    Найден Тодоров, диригент
  2. 23 февруари 2020
    Приказка за валдхорна
    Красимир Костадинов, корна
    Славил Димитров, диригент
  3. 22 март 2020
    Приказка за обой
    Ясен Енчев, обой
    Павел Златаров, диригент
  4. 26 април 2020
    Приказка за кларинет
    Михаил Живков, кларинет
    Цанислав Петков, диригент