A to JazZ представя японската джаз сензация Тakuya Kuroda
за първи път в София!
Един от най-ярките имена на съвременния джаз – японският тромпетист, композитор и продуцент Takuya Kuroda, ще изнесе първия си концерт в София на 17 ноември 2026 г. в РЦСИ „Топлоцентрала“.
Роденият в Кобе, Япония и утвърдил се на нюйоркската сцена, успешно размива границите между джаз, фънк, пост-боп, хип-хоп и нео-соул, превръщайки се в една от най-влиятелните фигури на новото поколение музиканти.
Публиката в София ще има възможността да чуе на живо музика от последния му, осми студиен албум „Everyday“ (2025) – проект, който критиците определят като естествено продължение на високо оценения „Midnight Crisp“ (2022). В „Everyday“ Kuroda достига ново ниво в стремежа си към съвършен баланс между модерна продукция и органично живо изпълнение, съчетавайки пулса на хип-хопа и нео-соула с богатата традиция на съвременния джаз. В центъра на албума стои груувът – онази жизнена ритмична енергия, която свързва всички композиции и превръща концерта на Takuya Kuroda в преживяване отвъд традиционните представи за джаз. Неговият характерен, чист и разпознаваем тон на тромпета, съчетан с използването на Rhodes пиано и синтезатори, изгражда звуков свят, в който се срещат влиянията на Herbie Hancock, Robert Glasper, Thundercat и съвременната нюйоркска сцена, но винаги през личната артистична перспектива на Kuroda.
Вече повече от две десетилетия музикантът развива кариерата си в Съединените щати. След обучението си по композиция в The New School в Ню Йорк, той работи с формации като DJ Premier’s Badder Band и Akoya Afrobeat, записва като лидер и сайдмен за престижни лейбъли като Blue Note и Concord, а името му неизменно се свързва с артисти и течения, оформили новото лице на съвременната black music сцена.
Концертът на Takuya Kuroda в София обещава да бъде една от най-значимите срещи с актуалната световна джаз сцена през 2026 година – събитие, което ще събере енергията на нюйоркския клубен звук, модерния груув и безкомпромисното майсторство на един от най-интересните тромпетисти на нашето време.
ЦЕНОВИ КАТЕГОРИИ И ИНФОРМАЦИЯ ЗА БИЛЕТИТЕ:
Концертът е правостоящ.
Налични лимитиран брой VIP билети, включващи седящо място и meet & greet с артиста.
Категории билети:
- Early Bird: 30€ (лимитирани до първите 100 билета)
- Advance: 35€ (следващите 100 билета, след изчерпване на бройките Early bird)
- Regular: 40€ (налични след изчерпване на категория Advance)
- VIP Ticket: €50 (лимитиран брой от само 20 билета, включващи седящо място и
meet & greet с артиста).